୧୮୫ ଜୁନିଅର ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅପରେଟରଙ୍କୁ ଗୃହ ବିଭାଗରେ ନିଯୁକ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ୧୮୫ ଜୁନିଅର ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅପରେଟରଙ୍କୁ ଗୃହ ବିଭାଗରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ରୋଜଗାର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଓଡିଶା କର୍ମଚାରୀ ଚୟନ ଆୟୋଗ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶାସନର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ପାଇଁ ତଥ୍ୟର ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିଷ୍ପତ୍ତିଗୁଡ଼ିକର ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ଏବଂ ସେବା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ତଥ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି, ସଂରକ୍ଷଣ, ଏବଂ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଜରୁରୀ ଅଟେ।

ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅପରେଟର ଭାବରେ ସେମାନେ ପ୍ରଶାସନରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ। କାରଣ ଅଧିକାଂଶ ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଆଇଟିରେ ଉଚ୍ଚ ଯୋଗ୍ୟତା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବ୍ୟାପକ ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ 5T ଅଭିଯାନର ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିଗ ହେଉଛି ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଏବଂ ସମୟ।  ପ୍ରଶାସନିକ ଯୋଗାଯୋଗ ପରିଚାଳନା କରୁଥିବା ବେଳେ ସିଏମ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ଅତ୍ୟଧିକ ଦାୟିତ୍ତ୍ୱବାନ ହେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଗୃହ ରାଜ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଦିବ୍ୟ ଶଙ୍କର ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ଆମକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ୩୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଶାସନ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମାନ ନୁହେଁ। କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସବୁ ଜାଗାରେ ଅଛି ଏବଂ ଆମର ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ରୁତ ସେବା ବିତରଣ ପାଇଁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଡିଜିଟାଲ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ସେ ନୂତନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରଳତା ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ଏବଂ ୫-ଟି ଆଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆହ୍ୱାନ କରିଛନ୍ତି।

ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଶ୍ରୀ ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅପରେଟରଙ୍କ ନୂତନ କ୍ୟାଡରରେ ସେମାନେ ପ୍ରଥମ। ଯେହେତୁ ପ୍ରଶାସନର ସମସ୍ତ ଅଫିସ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନଲାଇନ୍ ହୋଇଯାଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦକ୍ଷତା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ବୈଷୟିକ ଜ୍ଞାନକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ସିଏମ୍ (୫-ଟି) ର ସଚିବ ଶ୍ରୀ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡିଆନ୍ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

ଏସିଏସ୍ ଗୃହ ଶ୍ରୀ ସଞ୍ଜୀବ ଚୋପ୍ରା ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ OSD ଗୃହ ବିଭାଗ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ