ବଧୂହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

ଯାଜପୁର: ବଧୂହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ । ସ୍ୱାମୀ, ଶ୍ୱଶୁର, ଦିଅର ଓ ଶାଶୁଙ୍କୁ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଦୌରାଜଜ୍ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ ।  ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ଜେନାପୁର ପୋଲିସ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦଣ୍ଡଘାଟି ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ଯାଜପୁର ସେସନ କୋର୍ଟ ଏହି ରାୟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ମହଙ୍ଗା ପୋଲିସ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଣ୍ଡା ଗାଁର ବାବାଜୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଝିଅ ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରିୟା ପଣ୍ଡା ୨୦୧୪ ରେ ବୈଦିକ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ଦାଣ୍ଡାଗାଟି ଗାଁର ଚକ୍ରଧର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିବାହର କିଛି ଦିନ ପରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରିୟା ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘର ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯାତନା କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ।

ତେବେ ଫେବୃଆରୀ ୩, ୨୦୧୪ ରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରିୟାଙ୍କ ଉପରେ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ କିରୋସିନ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଉଦ୍ଧାର କରି ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କଟକସ୍ଥିତ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ ଏବଂ କଲେଜରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେ ମେଡିକାଲରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ ।

ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଚକ୍ରଧର, ଶ୍ୱଶୁର ବିରବର, ଶାଶୁ ତନୁଲତା ଏବଂ ଭାଉଜ ଆମିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜେନାପୁର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

ଏବେ କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ ରାୟ ପ୍ରଦାନ କରି ‘ଭାରତୀୟ ସଂହିତା ଧାରା ୩୦୨ ଅନୁଯାୟୀ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିବାକୁ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି। କୋର୍ଟ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ମଧ୍ୟ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଅବହେଳା ହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଏକ ମାସ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ