ଭୁଲରେ ବି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହିସବୁ ଜିନିଷ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଦାନର ମହତ୍ୱ ଅଧିକ ରହିଛି । କୌଣସି ଅଭାବୀ ବା ଗରିବ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦାନ କରିବା ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।  ଏହା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ଆସେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ।  କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।  ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦାନ କରିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।  ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ ।  ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କେଉଁ ସବୁ ଜିନିଷ ଦାନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କ୍ଷୀର ଦାନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । କ୍ଷୀର ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କ୍ଷୀର ଦାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଧନର ଆଗମନ ହୁଏନାହିଁ ।

ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ସମୟରେ ଦହି ଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।  ଏହା ଦ୍ୱାରା ସୁଖ,  ସୁବିଧା ଏବଂ ବୈଭବ ହ୍ରାସ ହୁଏବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ।

ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କାହାକୁ ରସୁଣ ଏବଂ ପିଆଜ ଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ରସୁଣ ଏବଂ ପିଆଜ କେତୁ ଗ୍ରହ ସହିତ ଜଡିତ ।  ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଦାନକଲେ ଆପଣ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି ।  ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ କାହାକୁ ଟଙ୍କା ଦିଅନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଲକ୍ଷ୍ମୀଛଡା ହୋଇଯିବେ ବୋଲି କୁହାଯାଏ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ