ଖାଦ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଅଲିଭ୍ ଅଏଲ

ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସୁବିଧା ପାଇବା ପାଇଁ ଅଲିଭ୍ ଅଏଲ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ । ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଏବଂ ମୋନୋସାସୁରେଟେଡ୍ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ରେ ଭରପୂର ଏହି ତେଲ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଗୁରୁତର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିପାରେ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଖାଦ୍ୟ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରକାରର ତେଲ ତୁଳନାରେ ଅଲିଭ୍ ତେଲର ବ୍ୟବହାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅନେକ ଲାଭ ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ । ଅଲିଭ୍ ତେଲରେ ମିଳୁଥିବା ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଶରୀରକୁ ସେଲ୍ୟୁଲାର୍ କ୍ଷତିରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ, ଯାହା କର୍କଟ ଭଳି ଗୁରୁତର ରୋଗର ଆଶଙ୍କା କମାଇପାରେ । ଅଧ୍ୟୟନଗୁଡିକ ଅଲିଭ ଅଲିଭ୍ ତେଲର ବ୍ୟବହାର ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଛି ।

  ହୃଦ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ 

ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଅଲିଭ୍ ତେଲ ଖାଉଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଆୟୁ ଅଧିକ ଥାଏ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ତୁଳନାରେ ହୃଦ୍‌ରୋଗର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ କମ୍ ଥାଏ ଏହାକୁ କେତେକ ଅଧ୍ୟୟନରେ ହୃଦ୍ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଔଷଧ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଔଷଧ ପ୍ରଶାସନ (FDA) ଏବଂ ୟୁରୋପୀୟ ଖାଦ୍ୟ ନିରାପତ୍ତା ପ୍ରାଧିକରଣ ହୃଦ୍‌ରୋଗକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଦୈନିକ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଟେବୁଲ ଚାମଚ ଅତିରିକ୍ତ ଅଲିଭ୍ ତେଲକୁ ସୁପାରିଶ କରନ୍ତି।

ଉଦାସୀନତାର ଆଶଙ୍କା ଦୂର ହେବ

୨୦୧୩ ରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରେ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ରିପୋର୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଅତିରିକ୍ତ ଅଲିଭ୍ ତେଲରେ ଥିବା ଯୌଗିକ ଉପାଦାନ ସ୍ନାୟୁ ପ୍ରଣାଳୀକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଥାଏ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଉଦାସୀନତା ଏବଂ ଚିନ୍ତା ଭଳି ସମସ୍ୟା ହେବାର ଆଶଙ୍କା କମିଯାଏ। ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଅଲିଭ୍ ତେଲ ଖାଉଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କଠାରେ ଅବସାଦର ସମ୍ଭାବନା କମ୍ ଥିଲେ ।

କର୍କଟ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ 

୨୦୧୯ ରେ ପ୍ରକାଶିତ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଅନୁଯାୟୀ, ଅଲିଭ୍ ତେଲରେ ଥିବା ଯୌଗିକଗୁଡିକ କଲୋରେକ୍ଟାଲ୍ କର୍କଟକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ କ୍ଷମତା ରଖିଥାଏ । ଲ୍ୟାବ ପରୀକ୍ଷଣରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରମାଣ ଅଛି ଯେ ଅଲିଭ୍ ତେଲରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଶରୀରକୁ ପ୍ରଦାହ, ଅକ୍ସିଡେଟିଭ୍ କ୍ଷତି ଏବଂ ଏପିଜେନେଟିକ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନରୁ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ