ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ୨ଟି ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବର୍ଡର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିର ବିଜୟ ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ୨ଟି ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି । ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ଫେବୃଆରୀ ୫ରୁ ୪ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯିବ । ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଘରୋଇ ମାଟିରେ ଏହି  ସିରିଜ୍‌ ଖେଳିବ । ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଥମ ୨ଟି ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ପୃଥ୍ୱୀ ଶଙ୍କୁ ୧୮ ଜଣିଆ ଦଳରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି। ସେହିପରି ଆହତ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ନିଆଯାଇ ନାହିଁ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜରେ ଆହତ ହୋଇ ଖେଳିପାରିନଥିବା ଈଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ପୁଣି ଦଳକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡିଆ, ଅକ୍ଷର ପଟେଲଙ୍କୁ ଦଳରେ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସରିଜରେ ଉନ୍ନତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବାରୁ  ଯଶପ୍ରିତ ବୁମରା, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଓ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି । ଛୁଟି ନେଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜର ଶେଷ ତିନୋଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚକୁ ଖେଳିପାରିନଥିବା ନିୟମିତ ଅଧିନାୟକ ଏହି ଟିମର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ ।

ଘୋଷିତ ଭାରତୀୟ ଦଳ:- ବିରାଟ କୋହଲି (ଅଧିନାୟକ ), ରୋହିତ ଶର୍ମା, ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ, ଶୁଭମନ ଗିଲ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ଅଜିଙ୍କ୍ୟ  ରାହାନେ (ଉପଅଧିନାୟକ), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡିଆ,  ରିଷଭ ପନ୍ତ , ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା , ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଅକ୍ଷର ପଟେଲ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ