ଘରେ ଏବଂ ଅଫିସ୍‌ ରେ ଏହି ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ କମ୍ପ୍ୟୁଟର, ମିଳିବ ସଫଳତା

ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ଚାହାଁନ୍ତି । ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି । ଜଣେ ସଫଳ ବ୍ୟକ୍ତି ହେବାକୁ, କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହ ବାସ୍ତୁର ବି ଆବଶ୍ଯକତା ରହିଛି । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ଅନେକ ଟିପ୍ସ ଅଛି ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ । ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଘରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ରଖିବାର ସଠିକ୍ ଦିଗ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ଯଦି ଆପଣ ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ଆପଣଙ୍କ କମ୍ପ୍ୟୁଟରକୁ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳ ହେବାକୁ କେହି ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ।

କ୍ୟାରିୟରରେ ସଫଳତା ପାଇବାକୁ ହେଲେ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଏକାଗ୍ରତା ବଢିବ । ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ବୃତ୍ତିକୁ ନେଇ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରୁହନ୍ତି କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଥାନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଦିଗରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ରଖିବା ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ସାବ୍ଯସ୍ତ ହୁଏ ।

ଯଦି କମ୍ପ୍ୟୁଟରକୁ ଘରେ ରଖାଯାଏ, ତେବେ ଏହାକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ । ଏହି ଦିଗରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ପିଲାମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଉପକୃତ ହେବେ । ଏହା ପିଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଧ୍ୟାନର ପ୍ରବୃତ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିବ ।

ଯଦି କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଘରେ କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ଯାଳୟରେ ସଙ୍ଗୀତ କିମ୍ବା ଏହା ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଛି, ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗକୁ ରଖନ୍ତୁ । ଏଠାରେ ସ୍ଥାପିତ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ନୃତ୍ୟ କିମ୍ବା ଗୀତରେ ଆଗ୍ରହୀ କିମ୍ବା ଏଥିରେ କ୍ୟାରିୟର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ ।

ଯେଉଁମାନେ କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ ଧାର୍ମିକ କିମ୍ବା ଆନୁଷଙ୍ଗିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗ ଖୁବ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଦିଗ ସାନ୍ତ୍ୱନା ଆଣିବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଚେତନତା ଆଣିଥାଏ, ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ