ଆଜି କିସ୍ ଡେ’, ସମ୍ପର୍କର ଡୋରୀକୁ ମଜବୁତ କରିଥାଏ ଚୁମ୍ବନ

ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ ର ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ଅର୍ଥାତ ୧୩ ଫେବୃଆରୀରେ ‘କିସ୍ ଡେ’ ପାଳନ କରାଯାଏ ।  ସମସ୍ତ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଦିନଟି ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ।  ସାଥୀଙ୍କୁ ଚୁମ୍ବନ କରିବା ହେଉଛି ପ୍ରେମ ପ୍ରକାଶ କରିବାର ଏକ ଉପାୟ ।  ଏହିଦିନ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ପରସ୍ପରକୁ କିସ୍‌ କରି ନିଜ ପ୍ରେମ ପ୍ରକାଶ କରିଥା’ନ୍ତି। ପ୍ରେମ ଦେଖାଇବା ଏବଂ ସାଥୀଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉପାୟ ହେଉଛି ତାଙ୍କୁ ଚୁମ୍ବନ ଦେବା ।

ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ ସପ୍ତାହର ସବୁଠାରୁ ବିଶେଷ ଦିନରେ, ଦମ୍ପତିମାନେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମ ଅନୁଭବ କରିବା ପାଇଁ ଚୁମ୍ବନ ଦେଇଥା’ନ୍ତି ।  ଚୁମ୍ବନ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ପରସ୍ପର ସହିତ ଭାବପ୍ରବଣ ଭାବରେ ସଂଯୋଗ କରେ, ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜ ସମ୍ପର୍କକୁ ମଜବୁତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରକାରର ଚୁମ୍ବନର ନିଜସ୍ୱ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅନୁଭବ ଏବଂ ବିଶେଷତା ଥାଏ, ଯାହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ  ବୁଝିବା ଉଚିତ୍ ।

ଗାଲରେ ଚୁମ୍ବନ ଦେବାର ଅର୍ଥ – ଗାଲରେ ଚୁମ୍ବନ କରିବାକୁ ସ୍ନେହର ପ୍ରତୀକ । ଏହା ସହଯୋଗ ଏବଂ ସିଦ୍ଧତାକୁ ଦର୍ଶାଏ ।  ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହା ଆକର୍ଷଣର ମଧ୍ୟ ପ୍ରତୀକ ।

ଓଠରେ ଚୁମ୍ବନ ଦେବାର ଅର୍ଥ– ଏହା ଉତ୍ସାହର ପ୍ରତୀକ ।  ପ୍ରେମ ପ୍ରକାଶ କରିବାର ଏହା ଏକ ଉତ୍ତମ ଉପାୟ ।

ବେକରେ ଚୁମ୍ବନ ଦେବାର ଅର୍ଥ – ବେକରେ ଚୁମ୍ବନ ଦେବା ଅନ୍ତରଙ୍ଗତାକୁ ସୂଚିତ କରେ ।  ଶାରୀରିକ ଆକର୍ଷଣ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭଲ ଉପାୟ ।

ହାତରେ ଚୁମ୍ବନ ଦେବାର ଅର୍ଥ – କାହା ପ୍ରତି ପସନ୍ଦ ଜଣାଇବାକୁ, ସେମାନଙ୍କୁ ହାତରେ ଚୁମ୍ବନ ଦିଆଯାଏ ।  ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହା ବିଶ୍ୱାସର ମଧ୍ୟ ପ୍ରତୀକ ।

କପାଳରେ ଚୁମ୍ବନ ଦେବାର ଅର୍ଥ -ଏହା ଯତ୍ନର ପ୍ରତୀକ । ସାଥୀ ସହିତ ସମର୍ଥନକୁ ସୂଚିତ କରେ ।  ପ୍ରାୟତଃ ଲୋକମାନେ ଭାବପ୍ରବଣ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଏହା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ।

ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ୍ କିସ୍ ର ଅର୍ଥ– ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ୍ କିସ୍‌  ପ୍ରାୟତଃ ଶୁଭେଚ୍ଛା କିମ୍ବା ଶୁଭକାମନା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ।  ଯେକୌଣସି ସମ୍ପର୍କକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ   ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ୍ କିସ୍  ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ