ପରୀ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରିବ କ୍ରାଇମବାଞ୍ଚ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପରୀ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରିବ କ୍ରାଇମବାଞ୍ଚ । ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲେରେ ତଦନ୍ତ କରିବ କ୍ରାଇମବାଞ୍ଚ । ଏନେଇ ଆଜି ବିଧାନସଭାରେ ଗୃହ ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଦିବ୍ୟଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ମାମଲାରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ୩୪ ଜଣଙ୍କୁ ଜେରା କରାଯିବା ସହ ୪ ଜଣଙ୍କ ପଲିଗ୍ରାଫ ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି । ନୟାଗଡ ଏସଡିପିଓ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ ରଖିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ , ଗତ ୧୪ ଜୁଲ୍ଲାଇରେ ନୟାଗଡ ସଦର ଥାନାର ଯଦୁପୁର ଗାଁର ପରି ନାମକ ଏକ ୫ ବର୍ଷୀୟ ନାବାଳିକାକୁ କେହି ହତ୍ୟା କରି ଫୋପାଡି ଦେଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫ ମାସ ବିତିଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ପୋଲିସ୍ କୌଣସି ଅପରାଧୀକୁ ଧରିପାରିନାହିଁ । ପୋଲିସର ବିଫଳତା ପ୍ରତିବାଦରେ ଗତକାଲି ପରୀର ବାପା ମା ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ଆତ୍ମାହୂତି ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ । ପିରୀର ହତ୍ୟା ପଛରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ସାହୁଙ୍କ ହାତ ଅଛି ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପୋଲିସ୍ ତାଙ୍କୁ କାବୁ କରି ନିଜ ହେପାଜତରେ ନେଇଥିଲା ।

ଏହି ଘଟଣାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି  ଗତକାଲି ବିରୋଧି ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ୍ ସରକାରଙ୍କୁ କଡା ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଘଟଣାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରି ବାଚସ୍ପତି ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବୁଧବାର ବିଧାନସଭାରେ ବିବୃତି ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ
ରାଜ୍ୟରୁ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୨୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାନର ହେବ କୋଣାର୍କ ଅଞ୍ଚଳର ଭିତ୍ତି ଭୂମି : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସେରମ ନିଆଁରେ ଚାଲି ଗଲା ୫ ଜୀବନ, ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କଲେ ଆଦର ପୁନୱାଲା କିଡନୀ ରାକେଟ ଠକ ହିମାଂଶୁ ଭୂଷଣକୁ ପୁଣି ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଲା ପୋଲିସ ସେବାୟତଙ୍କୁ କୋଭିଡ ଟିକା ଦେବାକୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗକୁ ଅନୁରୋଧ କଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଇରାକର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବାଗଦାଦ ମାର୍କେଟରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲା : ୩୦ ମୃତ, ୭୩ ଆହତ ସମାଜସେବୀ ଆଦିତ୍ୟ ଦାସ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କଲେ ହାଇକୋର୍ଟ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୧ କୋଟି ଦାନ କଲେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ସେରମ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୩ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ