ଆଜି ପୁଣି ବଢିଲା ପେଟ୍ରେଲ-ଡିଜେଲ ଦର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୪୮ ଦିନର ବିରତି ପରେ ଆଜି କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ଦିନ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସରକାରୀ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଆଜି ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଦର ପୁଣି ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ଲିଟର ପିଛା ହାରାହାରି ୭ ପଇସା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୭ ରୁ ୧୯ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

ନଭେମ୍ବର ୨୩ ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଦିନ ପାଇଁ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦର ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି। ରାଜଧାନୀରେ ଆଜି ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ୮୧.୪୬ ରୁ ୮୧.୫୩ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ଅର୍ଥାତ୍ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ୭ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏଥି ସହିତ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା ୭୧.୦୭ ରୁ ୭୧.୨୫ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଅର୍ଥାତ୍ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ୧୮ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ।

ସେହିପରି ମୁମ୍ବାଇରେ ମଧ୍ୟ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଗତକାଲି ତୁଳନାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ୭ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୮୮.୨୩ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ୧୯ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୭୭.୭୩ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି।

କୋଲକାତାରେ ମଧ୍ୟ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ଗତକାଲିର ମୂଲ୍ୟଠାରୁ ପେଟ୍ରୋଲ ୭ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୮୩.୨୩ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ୧୯ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୭୪.୮୨ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ
ରାଜ୍ୟରୁ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୨୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାନର ହେବ କୋଣାର୍କ ଅଞ୍ଚଳର ଭିତ୍ତି ଭୂମି : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସେରମ ନିଆଁରେ ଚାଲି ଗଲା ୫ ଜୀବନ, ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କଲେ ଆଦର ପୁନୱାଲା କିଡନୀ ରାକେଟ ଠକ ହିମାଂଶୁ ଭୂଷଣକୁ ପୁଣି ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଲା ପୋଲିସ ସେବାୟତଙ୍କୁ କୋଭିଡ ଟିକା ଦେବାକୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗକୁ ଅନୁରୋଧ କଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଇରାକର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବାଗଦାଦ ମାର୍କେଟରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲା : ୩୦ ମୃତ, ୭୩ ଆହତ ସମାଜସେବୀ ଆଦିତ୍ୟ ଦାସ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କଲେ ହାଇକୋର୍ଟ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୧ କୋଟି ଦାନ କଲେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ସେରମ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୩ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ