ପର୍ସରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହିସବୁ ଜିନିଷ, ହୋଇପାରେ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି

ଆଜିର ସମୟରେ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ପର୍ସ କିମ୍ବା ୱାଲେଟ୍ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଥର ଲୋକମାନେ କୁହନ୍ତି ଯେ,  ସେମାନଙ୍କ ପର୍ସରେ ଟଙ୍କା ରୁହେ ନାହିଁ ଏବଂ କୌଣସି ନା କୌଣସି ଭାବରେ ତାହା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଯାଏ ।  ତେବେ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହାର ସମାଧାନ ରହିଛି ।  ଏହି ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍‌ସ ଆପଣାଇ ଆପଣ ନିଜ ପର୍ସରେ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରିପାରିବେ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଟିପ୍‌ସ ଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ।

  • ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଚାବିକୁ କେବେବି ପର୍ସରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଚାବିକୁ ପର୍ସରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତିର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ ।
  • ପର୍ସରେ ଟଙ୍କା ସହିତ କୌଣସି କାଗଜ କିମ୍ବା ବିଲ୍ ଇତ୍ୟାଦି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ।  ଏହା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ ଏବଂ ଅର୍ଥନୈତିକ କ୍ଷତି ଘଟାଏ ।
  • ପର୍ସ କିମ୍ବା ୱାଲେଟରେ ଟଙ୍କା ରଖିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ କେବେବି ଫୋଲ୍ଡ କରି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ।  ଟଙ୍କା ସର୍ବଦା ସଠିକ୍ ଭାବରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ।
  • ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଚିତ୍ରକୁ ପର୍ସରେ ରଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ନାହିଁ ।  ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଚିତ୍ରକୁ ପର୍ସରେ ୱାଲେଟରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ ।
  • ୱାଲେଟରେ ଏକ ଚାମଚ ଚାଉଳ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ ହୁଏ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ଅତି ଶୀଘ୍ର ଖର୍ଚ୍ଚ ହୁଏ ନାହିଁ ।
  • ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଚିତ୍ରକୁ ଏକ ପର୍ସରେ କିମ୍ବା ୱାଲେଟରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ