ଜୋତା ବଦଳାଇଦେବ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି…

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରିଚୟରେ ତାଙ୍କ ପୋଷାକ ଏବଂ ଜୋତା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାରକ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଯେତେ ଭଲ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି, ଯଦି ଜୋତା ଠିକ୍ ନଥାଏ ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଏ ନାହିଁ । ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମାନବ ଜୀବନର ଅକ୍ଷ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗ୍ରହର ଅଟେ । ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରାଶିଫଳର ଅଷ୍ଟମ ଗୃହ ପାଦ ଏବଂ ପାଦର ଜୋତା ସହିତ ଜଡିତ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଅଷ୍ଟମ ଗୃହକୁ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଥାଏ । କିଛି ଜୋତା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟର ସଙ୍କେତ ଅଟେ । ସେଗୁଡିକ ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ଏବଂ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରେ ।

– ଉପହାର ଦିଆଯାଇଥିବା ଜୋତା ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ ।  ଏହା ଶନି ଦେବଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରେ । ଜୋତା କାହାକୁ ଉପହାରରେ ଦେବା  କିମ୍ବା ନେବା  ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

– ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଜୋତା ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଅନେକ ଥର ମନ୍ଦିର ଏବଂ କୀର୍ତ୍ତନ ଭଳି ସ୍ଥାନରୁ ଜୋତା କିମ୍ବା ଚପଲ ଚୋରି ହୋଇଥାଏ । ଚୋରମାନେ ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଜୋତା, ଚପଲ ପିନ୍ଧି ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଧନ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି।

–  ଛିଣ୍ଡା ଜୋତା ପିନ୍ଧି ଚାକିରି ଖୋଜିବାକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ବିଫଳତା ମିଳିବ ।

– ଅଫିସ୍ କିମ୍ବା କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବ୍ରାଉନ୍ ଜୋତା ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ।

– ଡାକ୍ତରୀ ଏବଂ ଲୁହା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ କେବେବି ଧଳା ଜୋତା ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

– ଜଳ ଏବଂ ଆୟୁର୍ବେଦିକ କାର୍ଯ୍ୟ ସହ ଜଡିତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ନୀଳ ଜୋତା ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

– କଫି ରଙ୍ଗର ଜୋତା ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଅଧ୍ୟୟନ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ବ୍ୟକ୍ତି ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।  ଏହା ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୈଳୀରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିବ ।

– ଜୋତା କିମ୍ବା ଚପଲର ପଲିସ୍ ଉପରେ ସର୍ବଦା ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଏହା ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ