ବାମ ହାତରେ କେବେବି ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ହୋଇପାରେ ଏହି ସମସ୍ୟା

ମହର୍ଷି ନାରଦ ଭଗବାନ ବ୍ରହ୍ମାଙ୍କ ୧୭ ମାନସ ପୁତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ । ବିଶ୍ଵାସ କରାଯାଏ ଯେ, ଦେବର୍ଷି ନାରଦ ପୃଥିବୀ, ଆକାଶ ଏବଂ ପାତାଳ ସମସ୍ତ ଜଗତରେ ଭ୍ରମଣ କରନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଦେବତାମାନଙ୍କୁ ବାର୍ତ୍ତା ଏବଂ ସୂଚନା ପହଞ୍ଚାଯାଇପାରିବ। ମହର୍ଷି ନାରଦ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭକ୍ତ। ମହର୍ଷି ନାରଦ ନାରଦ ପୁରାଣ ନାମକ ଏକ ପୁସ୍ତକ ରଚନା କରିଥିଲେ। ମନୁଷ୍ୟର ଜୀବନଠାରୁ ମୃତ୍ୟୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିଷୟ ଏହି ପୁସ୍ତକରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ।  ଆମେ ଏଥିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ଉପଦେଶଗୁଡିକୁ ଆମ ଜୀବନରେ ପ୍ରୟୋଗ କରିପାରିବା ।

ନାରଦ ପୁରାଣ ଅନୁଯାୟୀ, ଦିନରେ କେବେବି ଶୋଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଯେଉଁମାନେ ଦିନରେ ଶୋଇଥାନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡେ । ଦିନ ସମୟରେ ଶୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରାୟତଃ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଅଳ୍ପ ଜୀବନ ପାଇଥାଏ । ନାରଦ ପୁରାଣ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି  ମୁଣ୍ଡରେ ତେଲ ଲଗାଇବା ସମୟରେ ତେଲ ପାପୁଲିରେ ରହି ଯାଇଥାଏ, ତେବେ ଏହାକୁ ଶରୀରରେ ଘଷିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଧନ ହାନୀ ହୋଇଥାଏ । ଏହାଦ୍ଵାରା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ ।

ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ ଯେ କେହି କେବେ ଉଲଗ୍ନ ସ୍ନାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । କିମ୍ବା ସମସ୍ତ ପୋଷାକ କାଢି ଶୋଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ବାମ ହାତରେ କେବେବି ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ଵାରା ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ
ଆର୍‍.କେ. ଶର୍ମାଙ୍କୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଏସିଏସ୍ ଦାୟିତ୍ୱ ଚତୁର୍ଥ ଥର ମଧ୍ୟ ଇଡି ସମନ୍‌ ଏଡ଼ାଇଲେ ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜାକ୍‌ଲିନ୍‌ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଞ୍ଜଳି ବେହେରା ବିଜେପିରେ ସାମିଲ୍ ଦେଶରେ ୨୪  ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩,୫୯୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ ଘଟଣା : ୧୪୪୦ ଗ୍ରାମ୍ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଜବତ ପୋଲିସ ହେପାଜତରୁ ସନ୍‌ସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲ ସଭାପତି ଚମ୍ପଟ; ୩ କନେଷ୍ଟବଳ ନିଲମ୍ବିତ ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ; ୫ ମୃତ ସୁରଟର ଏକ ପ୍ୟାକେଜିଂ କମ୍ପାନୀରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ; ୨ ମୃତ ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସର ୨୩ ଘଣ୍ଟା ମାରାଥନ୍ ରେଡ୍ ଜଗତପୁରର ଏକ ଧୂପକାଠି କାରଖାନାରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ