ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ

ବାସ୍ତୁ ହେଉଛି କୋଠା ନିର୍ମାଣର ଏକ କଳା, ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଘରେ ଆସୁଥିବା ବାଧା ଦୂର ହୁଏ ।  ବାସ୍ତୁ ପ୍ରାଚୀନ ଭାରତର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଉପଯୋଗୀ ଶାସ୍ତ୍ର , ଯେଉଁଥିରେ ଘର ନିର୍ମାଣ ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଥିବା ନୀତିଗୁଡିକ ପ୍ରକୃତିର ସନ୍ତୁଳନ ବଜାୟ ରଖେ । ଏହି ସନ୍ତୁଳନ ପୃଥିବୀ, ଜଳ, ବାୟୁ, ଅଗ୍ନି ଏବଂ ଆକାଶ ମାଧ୍ୟମରେ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ । ଯଦି ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକର ସନ୍ତୁଳନ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଠିକ୍ ନୁହେଁ, ତେବେ ଏହା ଘରେ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ, ଫଳସ୍ୱରୂପ ଘରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡେ । ଯେଉଁଥିରେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ, ପାରିବାରିକ କଳହ, ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ରହିଛି ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରର ଉତ୍ତର ଦିଗରେ କିଛି ବିଶେଷ ଫଟୋ ରଖି ଜଣେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ। ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ନଦୀ ଓ ଝରଣାଗୁଡ଼ିକର ଫଟୋ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଘରେ ପୂଜାପାଠ କରନ୍ତି, ତେବେ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଇବା ପାଇଁ ଏଥିରେ ନିୟମିତ ପୂଜା କରାଯିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ନିର୍ମିତ କୋଠରୀକୁ ପୂଜା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ କୁବେରଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡ଼ିକୁ ଘରେ ଏକ ଶୁଭ ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ । ଏଥିପାଇଁ ଘରର ଉତ୍ତର ଦିଗ ବାସ୍ତୁରେ ଶୁଭ ଅଟେ ।  

ଘରର କାନ୍ଥରେ ସୁନ୍ଦର ଫଟୋ ଲଗାଇଲେ ଘରର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢିଥାଏ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରକୃତି ସହିତ ଜଡିତ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକର ଫଟୋ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଏବଂ ପୂର୍ବ ଦିଗର କାନ୍ଥରେ ରଖାଯିବା ଉଚିତ୍ । ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ହସୁଥିବା ଫଟୋ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ଘରେ ସବୁବେଳେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ ପୂର୍ବ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ପିଲାମାନଙ୍କର ଫଟୋ ରଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ