ସକାଳୁ ଉଠି ଭୁଲରେ ବି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହିସବୁ କାମ

ସକାଳୁ ଉଠିବା ବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ମନୋବଳ ସତେଜ ରହିଥାଏ । ସେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥାଏ ।  ତେବେ ଯଦି ଆପଣ ଦିନସାରା ଏହିପରି ସତେଜ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ  ହୋଇ ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକୁ ଦେଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନକାରାତ୍ମକତା ଆସିପାରେ ।

ଯେତେବେଳେ ଆମେ ସକାଳେ ଉଠୁ, ଆମେ ଏକ ନୂତନ ଆଶା , ଏକ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଖୁସିର ଦିନ କଳ୍ପନା କରୁ ।  ସମସ୍ତେ ଭଲ କାମ ସହିତ ଦିନ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଏହା ଘଟେ ଯେ ଆମେ ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଖରାପ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥାଉ ।  ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଦିନଟି ଖରାପ  ହୋଇଯାଏ ।  ସବୁ ଜିନିଷ ଓଲଟପାଲଟ ହୋଇଯାଏ ଏହି ଖରାପ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ ସେଗୁଡିକ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ଦିଆଯାଇଛି   ସ

  1. ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଭଙ୍ଗା ବାସନ, ବନ୍ଦ ଘଣ୍ଟା ଏବଂ ସକାଳେ କୌଣସି ଦୁର୍ଘଟଣା ଦେଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଦେଖି, ଆପଣଙ୍କର ପୁରା ଦିନ ଏକ ତିକ୍ତ ପରିବେଶରେ ଅତିବାହିତ ହୁଏ । 
  2.  ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଦର୍ପଣରେ ନିଜ ମୁହଁ ଦେଖିବା ଅନୁଚିତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କର ପୁରା ଦିନ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ ।  ସକାଳୁ ଉଠ ଆପଣଙ୍କର ଦୁଇ ପାପୁଲି ଏକାଠି କରି ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ।  ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଦିନସାରା ଶୁଭ ଏବଂ ଖୁସି ହୋଇଯାଏ
  3. ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଛୁଞ୍ଚି-ସୂତା, ତେଲ ବାସନକୁ ସକାଳେ ଦେଖାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ତେଣୁ, ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଏପରି ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ ଯେଉଁଠାରେ ସାଧାରଣତଃ ଆପଣ ଏହାକୁ ଦେଖିପାରିବେ ନାହିଁ
  4. ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ,  ସକାଳେ ନିଜ ଛାଇ ଦେଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଏହାକୁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।  ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ସମୟରେ, ଯଦି ଆପଣ ପଶ୍ଚିମ ଆଡକୁ ଆପଣଙ୍କର ଛାୟା ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ବୁଝନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ରାହୁ ଦୋଷ ଅଛନ୍ତି
  5. ସକାଳେ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଅସନା ବାସନକୁ ଦେଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଏଥିପାଇଁ ବାସନକୁସନ ରାତିରେ ସଫା ରଖନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ସକାଳେ ଅସନା ପାତ୍ରଗୁଡିକ ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଟଙ୍କାର ଅଭାବ ଦେଖାଦିଏ
Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ