ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରର ରିଚ ଲିଷ୍ଟରେ ବିରାଟ କୋହଲି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:   ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମର ୨୦୨୧ର ରିଚ ଲିଷ୍ଟ ଜାରି କରିଛି । ଏହି ତାଲିକାରେ ୨ ଭାରତୀୟ ତାରକା ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଦୁଇ ତାରକାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଲିଉଡ ଏବଂ ହଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଜୋନାସ ଏବଂ କ୍ରିକେଟର ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନାମ ରହିଛି। ଏହି ତାଲିକା ଅନୁଯାୟୀ ବିରାଟ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଏକ ପ୍ରାୟୋଜିତ ପୋଷ୍ଟରୁ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି। ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୧.୩୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଉଥିଲେ। ଅର୍ଥାତ୍‌ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ପୋଷ୍ଟରୁ ତାଙ୍କର ଆୟ ତିନି ଗୁଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହି ଧନୀ ତାଲିକାର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୨୦ରେ ବିରାଟ ଏକମାତ୍ର ଭାରତୀୟ। ସେ ୧୯ ତମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି।

ଏହି ତାଲିକାରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ୨୭ ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁଇ ଭାରତୀୟ ତାରକା କ୍ରମାଗତ ତିନି ବର୍ଷ ଧରି ନିଜର ମାନ୍ୟତା ବୃଦ୍ଧି କରୁଛନ୍ତି।  ଏହି ତାଲିକାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଫୁଟବଲର୍ କ୍ରିଷ୍ଟିଆନୋ ରୋନାଲଡୋ ଦଖଲ କରିଛନ୍ତି । ସେ ପ୍ରତି ପେଡ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ୧୧.୯ କୋଟି ରୋଜଗାର କରିଛନ୍ତି । ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଡୱେନ ଜନସନ ଏବଂ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଗାୟକ ଆରିନା ଗ୍ରାଣ୍ଡେ ଅଛନ୍ତି ।

ଯଦି ଆମେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରୁ ସର୍ବାଧିକ ରୋଜଗାର କରୁଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ ବିରାଟ କୋହଲି ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ରୋନାଲଡୋ, ଲିଓନେଲ ମେସି ଏବଂ ବ୍ରାଜିଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ନେମାରଙ୍କ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି। ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ପ୍ରାୟୋଜିତ ପୋଷ୍ଟରୁ ମେସି ୮.୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଛନ୍ତି। ନେମାର ଏକ ପୋଷ୍ଟରୁ ୬.୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇଛନ୍ତି। ବିରାଟଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦୦ ଜଣଙ୍କ ବିଷୟରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ୨୭ ତମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ତିନି କୋଟି ଟଙ୍କା ନିଅନ୍ତି।
୩୯୫ ସେଲିବ୍ରିଟି ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ତାଲିକାରେ ବିରାଟ ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର। ଏହି ତାଲିକାରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ, ଫାଫ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ ଏବଂ ଡେଲ ଷ୍ଟେନ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ରିଚ ଲିଷ୍ଟ ୨୦୨୧ ର ଟପ -୧୦ରେ ୮ ଜଣ ଆମେରିକାରୁ ଆସିଥିବାବେଳେ ୟୁରୋପ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ବ୍ରେକିଂ